تعمیر کولرگازی
ژانویه 5, 2020
تعمیر پکیج دیواری
آموزش تعمیر پکیج دیواری
ژانویه 13, 2020

سرویس داکت اسپیلت ال جی

سرویس داکت اسپیلت ال جی

به این دلیل که بیشترین توجه ما در این مقالات جنبه ی علمی و بالا بردن سطح سواد و تجربه ی تکنسین های دستگاه های تهویه ی مطبوع می باشد ،پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات داخل سایت مانند تعمیرات داکت اسپیلت را مطالعه فرمایید.

اگر کاربر استفاده از دستگاه داکت اسپیلت می باشید پیشنهاد می کنیم مقاله ی سرویس داکت اسپیلت را در سایت مطالعه کنید تا با بهترین زمان سرویس دستگاه در فصول مختلف سال آشنا شوید و همچنین علت اینکه چرا باید دستگاه داکت اسپیلت را به صورت دوره ای حتما سرویس کنیم را در می یابید. به هرحال با نوشتن این مطالب به شما حق انتخاب داده شده است که در مورد نحوه ی نگه داری سیستم تهویه داکت اسپیلت تصمیم گیری داشته باشید. این بدان معنی می باشد که هر آنچه راجع به سیستم داکت اسپیلت می خواهید بدانید از صفر تا صد در سایت سینا تکنیک قرار داده شده است.

همانطور که می دانید بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع کمپانی ال جی در دو شاخه ی اصلی تقسیم بندی می شوند : ۱ـ دستگاه های با مصرف معمولی ۲ـ دستگاه های اینورتر

داکت اسپیلت ال جی نیز جزء دستگاه های تهویه مطبوعی می باشد که دارای دو مدل اصلی معمولی و اینورتر می باشد و باقی مدل ها زیر شاخه ی این دو مدل می باشند.

به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید زیرا باعث می شوند خطرات جانبی سرویس دستگاه به صفر برسد.

همیشه این را بدانید اول ایمنی بعد کار

اگر بخواهید باتوجه به توضیحات این مقاله بخشی از سرویس داکت اسپیلت ال جی را خودتان (کاربر) انجام دهید و یا حتی سرویس دستگاه توسط یک متخصص در این امر انجام شود حتما حتما باید قبل از شروع سرویس برق دستگاه به طور کامل قطع گردد.

طراحی و اجرای دستگاه داکت اسپیلت ال جی به نوعی می باشد که از قبل برق تغذیه به کمک یک فیوز مینیاتوری قابلیت قطع و وصل دارد. در ضمن در تمام مدل های داکت اسپیلت ال جی یونیت داخلی برق تغذیه خود را از یونیت خارجی دریافت می کند به این صورت که برق اصلی از فیوز وارد یونیت خارجی شده و سپس وارد یونیت داخلی می شود و مجدداً فرمان های برد از یونیت داخلی به یونیت خارجی ارسال می شود. دستگاه های اینورتر نیز از همین قانون تبعیت می کنند. کافیست همان یک فیوز مینیاتوری قطع گردد تا دستگاه آماده ی سرویس بشود.

نکته : کارشناسان تعمیرات دستگاه های تهویه مطبوع همگی در مورد یک مسئله اتفاق نظر دارند و آن این است که پس از قطع برق اصلی از فیوز مینیاتوری، باید با یک ولت متر و یا حداقل یک فاز متر وجود برق در سیستم را بررسی کنید. در ضمن در کارهای تخصصی به فازمتر به صورت ۱۰۰% نمی توان اعتماد کرد. وقتی اطمینان پیدا کردیم که برق قطع شده ابتدا از بخش داخلی (یونیت داخلی) سرویس دستگاه را شروع می کنیم. دو حالت داریم :

حالت اول : سرویس تابستانه  حالت دوم : سرویس زمستانه

حالت اول : سرویس تابستانه : برای این سرویس کافیست در ابتدا از پشت دستگاه فیلتر هوا (که دارای چهارچوب فنری می باشد)از روی خارهای بالا و پایین دربیاوریم و شستشو دهیم. فراموش نکنید آلودگی فیلترهای کولر گازی در هنگام شستشو و یا تعمیر کولر گازی  می تواند در و دیوار و کف سرویس های بهداشتی و حمام را کثیف کند. در این مرحله زمان می دهیم که فیلتر خشک شود و در این حین به ادامه سرویس دستگاه می پردازیم، باید فین های کویل اواپراتور کاملاً تمیز شود که این کار را به چند روش می توان انجام داد :

۱ـ اسپری آب.۲ـ اسپری شیشه پاک کن.۳ـ کف کیلینر به همراه اسپری شیشه پاک کن یاآب

روش اسپری آب :

در روش اسپری آب کافیست در یک ظرف آبپاش مقداری آب به همراه چند قطره مایع ظرفشویی ریخته و پس از تکان دادن بر روی فین های کویل بپاشید این کار را ادامه دهید تا روی فین ها کاملا تمیز شود.

نکته : روش اسپری آب برای سرویس دستگاه هایی می باشد که فین های اواپراتور در آنها بسیار کثیف نیست.

نکته : حتما با نور چراغ قوه و یا تلفن همراه صحت تمیز شدن فین ها به صورت دیداری کاملا بررسی شود.

روش اسپری شیشه پاک کن :

در این روش نیز مانند روش اسپری آب فین های کویل را با اسپری شیشه پاک کن کاملا تمیز می کنیم اما دو نکته حائز اهمیت وجود دارد :

۱ـ در صورت اسپری شیشه پاک کن پس از روشن کردن دستگاه در محیط نصب دستگاه بوی اسپری را خواهیم داشت که در لحظات ابتدایی مقداری زننده و آزار دهنده است.

۲ـ اسپری های مشابه که برای تمیز کردن سطوح به کار می رود معمولاً دارای مواد ضعیف اسیدی می باشند . این مواد می تواند باعث خوردگی کویل مسی شود و در طولانی مدت دستگاه را نابود کند.

روش اسپری کیلینر به همراه اسپری شیشه پاک کن یا آب :

در این روش ابتدا کف کیلینر بر روی فین ها پاچیده و سپس دستگاه را در حالت فن روشن می کنیم. بهتر است کمترین سرعت فن انتخاب شود به این دلیل که احتمال دارد (خیلی ضعیف) کف وارد محفظه ی فن دستگاه شود. پس از دو دقیقه دستگاه مجدد خاموش  شود و برق را قطع کنید. اکنون با اسپری آب و یا اسپری شیشه پاک کن فین ها را تمیز بشویید.

نکته : در این مرحله می توانید از یک قلم مو نرم نیز برای تمیز کردن فین ها استفاده کنید.

در این مرحله باید باز بودن مسیر درین (تخلیه آب) بررسی شود.شلنک درین، بست های شلنگ و شیب شلنگ همگی بررسی شود، گاهی دیده شده است با بازشدن درب بازدید سقف ، شلنگ و کابل های ارتباطی روی هوا آویزان می شود. حتما در یک محل مناسب مهار شوند.

برای بررسی درین بهتر است یک ظرف یک و نیم لیتری آب در پشت دستگاه از پایین محل کویل اواپراتور تزریق کنید و سپس ظرف دوم و سوم را برای شستشوی حوضچه درین تزریق کنید.

پس از این مرحله تمام موارد زیر در بخش یونیت داخلی باید بررسی شود :

۱ـ اتصالات کابل در ترمینال ورودی به برد دستگاه

۲ـ اتصال کانکتورهای روی برد دستگاه

۳ـ بررسی شود تکه سیم یا کابلی در مسیر اضافه شده است یا خیر .

۴ـ توجه داشته باشید که ترموستات (نمایشگر) داکت اسپیلت ال جی به صورت دیجیتال
می باشد که در دستگاه های معمولی با دکمه ی آبی رنگ برای روشن و خاموش شدن و در دستگاه های اینورتر با دکمه ی زرد رنگ برای خاموش و روشن شدن می باشد. به عللی که به صورت کامل در مقاله ی داکت اسپیلت توضیح دادیم یک ترموسات آنالوگ یا دیجیتال کمکی در کنار این ترموستات اصلی قرار می گیرد. به هیچ عنوان نباید سیم کشی این ترموستات کمکی که در مسیر برد اصلی قرار می گیرد مهار نشده باشد.

این مورد در بسیاری از نصب ها دیده شده است. حتما این سیم کشی مهار شود و در ضمن در ترموستات آنالوگ علامت برف به معنای فصل زمستان و علامت خورشید به معنای فصل تابستان می باشد، بنابراین حالات را درست به مشتری توضیح بدهید . این حالات دقیقاً در ترموستات دیجیتال فابریک دستگاه برعکس می باشد. در ضمن در ترموستات آنالوگ هرچه دما به سمت بالاتر برود دستگاه بیشتر کارخواهد کرد که در حالت زمستانه کاملا توضیح می دهم.

در تابستان ترموستات آنالوگ بر روی حالت خورشید باشد و دمایش روی پایین ترین حالت تنظیم شود زیرا ترموستات فابریک دستگاه داکت اسپیلت ال جی خود به طور دقیق دمای محیط را در حالت تابستانه می سنجد. اینکه شما به طور کامل این توضیحات را بدهید خود جزء اخلاق حرفه ای یک تکنسین به حساب می آید.

حال به سراغ یونیت بیرونی داکت اسپیلت ال جی می رویم. برای شستشوی فین های کویل کندانسور می توان از کارواش، بلوور دستی و یا سطل آب و کف استفاده کرد. در ضمن به دلایل گفته شده در مقاله سرویس داکت اسپیلت پیشنهاد می کنیم این کار به هیچ عنوان توسط کاربر انجام نشود که یکی از دلایل مهم این بود که آب به راحتی وارد محفظه ی فن یونیت خارجی شده و آسیب جدی به سیم پیچ زده و در نهایت موجب از بین رفتن سیم پیچ می شود. پس از شستن یونیت خارجی باید موارد زیر انجام شود :

۱ـ سقف یونیت خارجی باز شود.

۲ـ درب برق باز شود (محل ورود سیم های فرمان و کابل قدرت به یونیت خارجی)

۳ـ بررسی اتصالات بردی

۴ـ بررسی خازن (برای بررسی خازن از نظر ظاهری عدم روغن زدن و یا متورم شدن کافیست)

۵ـ بررسی سوکت های خازن (سوختگی نداشته باشد یا شل نشده باشد.)

۶ـ دستگاه های ال جی دارای رله ی شش پایه و در بعضی مدل ها کنتاکتور می باشند. دقت کنید پایه های رله یا کنتاکتور سیاه نشده باشند یا در شرف از بین رفتن نباشند و همچنین سوکت های متصل شونده به این پایه ها همگی باید مورد بررسی قرار بگیرند.

پس از بررسی همه ی این موارد دو قسمت باقی می ماند:

اول : اتصال سوکت های فن به ترمینال برق و از طرف دیگر اتصال سوکت های فن به خازن فن می باشد که معمولا به علت عدم حضور جریان خیلی بالا در این بخش معمولا آسیب دیدگی کم می باشد.

دوم : اتصال سیم های ورودی به ترمینال و از ترمینال به قطعات می باشد. لطفا بررسی شود سیم ها در جای خود محکم قرار گرفته باشد و در ضمن بخشی از کابل یا سیم ورودی به ترمینال در جای خود محکم قرار گرفته باشد و در ضمن بخشی از کابل یا سیم ورودی به ترمینال بخاطر جریان بالا و داغ شدن آب نشده و یا پوسته پوسته نشده باشد که خدای ناکرده بعداً باعث خطر جانی نشود. پس از بررسی این موارد درب قاب دستگاه (تعبیه شده در سقف) و درب برق دستگاه بسته شود.

پیشنهاد من این است که در این زمان کمی استراحت کنید و به دستگاه اجازه بدهید که کمی خشک شود. در ضمن پس از طی کردن این مراحل می توانید  به سراغ یونیت داخل  بروید و فیلتر یونیت داخلی را جا بزنید.

 یک نکته ی بسیار مهم :

در این مرحله توجه کنید کابل برق مابین فیوز مینیاتوری و تغذیه ی  اصلی دستگاه که ترمینال یونیت خارجی می باشد تکه تکه  وصل نشده باشد و منقطع نباشد .مخصوصاً که یونیت خارجی اگر درست سرویس شده باشد کل زمین زیر قسمتی که دستگاه نصب شده خیس می شود.

پس از جا زدن فیلتر داخل کافی است مراحل زیر را طی کنید :

۱ـ برق دستگاه را وصل کنید

۲ـ دستگاه را روی دمای ۱۸ درجه و در حالت سرمایش روشن کنید.

۳ـ به سراغ یونیت خارجی رفته و با یک فازمتر یا ولت متر بدنه را تست کنید و مطمئن شوید که قطعه ای اتصال برقی به لوله یا دستگاه ندارد.

۴ـ شلنگ گیج را به شیر سرویس لوله بزرگتر (لوله ی برگشت) وصل کنید و فشار گاز را چک کنید .

برای داکت اسپیلت های معمولی ال جی فشار نرمال مابین ۵۵-۷۰ می باشد و برای دستگاه های داکت اسپیلت اینورتر ال جی فشار نرمال مابین ۱۲۰-۱۴۰ می باشد. بهترین ولتاژ مابین ۱۱۵ الی ۱۳۰ ولت می باشد مخصوصا برای دستگاه های اینورتر . میزان آمپر دستگاه نیز بسته به نوع ظرفیت و مدل دستگاه بر روی لیبل مشخصات وقتی روبه روی دستگاه ایستاده ایم در دیواره ی راستی قرار دارد (دقیقاً یکم پایین تر از محل اتصال سیم ها به یونیت خارجی).

به این صورت سرویس دستگاه داکت اسپیلت ال جی برای فصل تابستان به پایان می رسد.

نکته : در صورتیکه دستگاه اینورتر بود ، بدانیم دستگاه داکت ال جی در مدل های اینورتر درب از جلو دارد و به روی برد اینورتر دسترسی داریم پس سعی کنیم فقط محل نصب کانکتورها را بررسی کنیم و از دست زدن به قطعات جداً خودداری کنید.

حالت دوم : سرویس زمستانه

جالب است بدانیم که داکت اسپیلت ال جی جزء داکت اسپیلت هایی در بازار می باشد که
(heat pump) هیت پمپ می باشد. بدان معنی که در حالت زمستانه علاوه بر استفاده از کویل آبگرم این قابلیت را دارد که از یونیت خارجی بوسیله ی یک شیرچهار راهه که در طراحی خود دارد برای تولید گرما استفاده کند.

تمام مواردی که در حالت تابستانه ذکر شد، برای حالت زمستانه نیز صدق می کند به جز مواردی که در زیر به آن اضافه می شود :

۱ـ پیچ های قاب زیر دستگاه باز شود(یونیت داخلی)، قاب روی بلوورفن باز شود، فاصله ی بین دو طرف بلوورفن از قاب در هر طرف بایستی با طرف دیگر برابر باشد. اگر اینطور نبود داخل بلوورفن بر روی شفت موتور یک پیچ آلنی موجود است که با آلن شماره ی ۴ ریگلاژ می شود این فاصله را تنظیم کنید.

۲ـ فین های کویل مسی در این حالت از داخل دستگاه نیز قابل شستشو می باشند.

۳ـ تخلیه ی درین نیاز به بررسی ندارد ولی در صورت بررسی در فصل تابستان فقط در اول فصل می توان از انجام سرویس مجدد خودداری کرد (در صورتی که راه اندازی مجدد توسط نیروی متخصص انجام شود).

۴ـ اتصالات کویل آبگرم نشتی آب نداشته باشد.

۵ـ کویل آبگرم کاملا داغ باشد. اگر داغ نبود فلکه ها را باز کنید و اگر کم گرم شد حتماً هواگیری شود.

۶-دستگاه صدای قرقر نداشته باشد.

۷ـ ترموستات آنالوگ (در صورت وجود داشتن) حتما روی حالت برفک باشد و دما بین ۲۶ الی ۳۰ درجه سانتی گراد تنظیم شود.

۸ـ ترموستات دیجیتال (فابریک دستگاه) حتما روی حالت فن روشن شود.

نکته : در حالت زمستانه اگر از یونیت خارجی استفاده کنیم هزینه ی بالای مصرف برق به ما تحمیل خواهد شد که نیازی به فعال کردن این بخش سیستم نداریم . این توضیحات حتما باید برای مشتری به صورت کامل داده شود.

نکته : در صورتیکه مشتری تمایل به هزینه برای نصب ترموستات کمکی نداشت و از ترموستات فابریک دستگاه برای گرمایش در حالت فن استفاده می کند، برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد محیط بهتر است دمای دستگاه پکیج را کم کنید و اگر سیستم گرمایش مرکزی می باشد پیشنهاد ما کم کردن ورودی آب به کویل با استفاده از بستن (نیمه کردن) فلکه ها می باشد.

این بود پاره ای از توضیحات جهت سرویس داکت اسپیلت ال جی در مدل های معمولی و اینورتر امیدوارم مطالب گویا بوده باشد.

 

 

 

 

کارشناس
کارشناس
سینا تکنیک - ایمن فن سینا - تعمیرات تخصصی سیستم های تهویه و خنک کننده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =