تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور
تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور
ژانویه 5, 2020
تعمیر کولرگازی
ژانویه 5, 2020

سرویس داکت اسپیلت

سرویس داکت اسپیلت

در این مقاله به شرایطی که داکت اسپیلت در آن نیاز به سرویس دارد می پردازیم. هر وسیله ی تهویه مطبوع پس از مدتی استفاده نیاز به سرویس دارد و در صورت عدم سرویس به موقع به تعمیر نیاز پیدا می کند.

 • بهترین زمان برای سرویس داکت اسپیلت چه موقعی است؟

داکت اسپیلت از جمله دستگاه های تهویه مطبوع می باشد که هم در محیط های خانگی و هم در محیط های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. از داکت اسپیلت هم در فصل سرما و هم در فصل گرما استفاده می شود و مانند کولرهای گازی دیگر در فصل زمستان هزینه ی بالای مصرف برق را به کاربر تحمیل نمی کند. بنابراین به صورت کلی سرویس دستگاه های داکت اسپیلت در تمام فصول متداول است.

یک نکته ی حائز اهمیت :

سرویس دستگاه داکت اسپیلت به دو دلیل بسیار مهم می باشد :

 1. در زمستان علاوه بر بالابردن راندمان دستگاه، از آسیب دیدن بلوورفن و فن یونیت داخلی جلوگیری می شود. (در بعضی برندها مانند داکت اسپیلت ال جی از دفرمه شدن بلوورفن جلوگیری می کند)
 2. در تابستان به شدت در راندمان دستگاه با درنظر گرفتن المان های مصرف برق و مدت زمان خنک کردن محیط تأثیر دارد و به بالابردن عمر مفید قطعات اصلی دستگاه که اصلی ترین آنها موتور دستگاه (کمپرسور) می باشد کمک می کند.

بهترین زمان برای سرویس دستگاه داکت اسپیلت را می توان دو فصل درنظر گرفت. فصل اول پاییز و فصل دوم اوایل بهار . در فصل اول هرچه به اواخر فصل پاییز و اوایل فصل زمستان نزدیک می شویم با سردتر شدن هوا در صورت عدم سرویس به موقع احتمالا به تعمیر دستگاه و هزینه های جانبی بعدی نیاز پیدا می کنیم و در فصل دوم که اوایل بهار می باشد هرچه به اواخر بهار و اوایل تابستان نزدیک می شویم با گرم تر شدن هوا در صورتیکه سرویس دستگاه انجام نشده باشد احتمالاً به تعمیر دستگاه نیاز پیدا خواهیم کرد، مخصوصاً که این نکته برای خیلی از کاربران قابل اهمیت نیست و ممکن است سال ها (حداقل به مدت دو سال) توجهی به سرویس دستگاه نداشته باشند.

 • در صورتیکه هر کدام از شرایط زیر رخ بدهد ، دستگاه داکت اسپیلت حتما باید سرویس شود :
 1. یونیت داخلی آبریزش دارد (از سقف آبریزش داریم)
 2. پرتاب باد یونیت داخلی به شدت کم شده است.
 3. سرمای خروجی از کانال به شدت کم شده است
 4. در زیر دستگاه و در داخل کانال صدای زیاد و آزار دهند داریم.
 5. یونیت داخلی و کانال صدای لرزش می دهد.
 6. اصلا محیط خنک نمی شود.
 7. دستگاه با وجود گذشت زمان هیچ تأثیری روی دمای محیط نمی تواند بگذارد.
 • آیا سرویس داکت اسپیلت می تواند توسط کاربر انجام بگیرد؟

در سایت مقاله ای قوی به زبان ساده و به صورت بسیار کاربردی در مورد تعمیر داکت اسپیلت برای عموم تکنسین ها و کاربران عزیز قرار داده ایم. شما با مطالعه و کمی شَم فنی می توانید بخش های ساده از سرویس داکت اسپیلت مانند شستشوی یونیت خارجی را انجام دهید.

اما در نظر داشته باشید یک تمیرکار متخصص هنگام سرویس دستگاه داکت اسپیلت فقط به شستشوی فیلترها و یونیت خارجی نمی پردازد بلکه علاوه بر اینها تمامی بررسی های لازم جهت تایید سلامت دستگاه را انجام می دهد که این امر فقط پس از سرویس دستگاه میسر می باشد و شاید تعمیر یا تعویض یک قطعه ی ساده از بسیاری از هزینه های احتمالی بعدی جلوگیری نماید.

شما می توانید این کار را به ما بسپارید. گروه صنعتی ایمن فن سینا با سالها تجربه در ضمبنه ی تعمیرات و نگه داری سیستم های تهویه مطبوع خانگی و صنعتی شامل داکت اسپیلت، وی آر اف و چیلر با کادری مجرب و دوره دیده در سازمان فنی حرفه ای و در دوره های تخصصی ایمن فن سینا که رزومه آنها در سایت نیز موجود می باشد آماده ی خدمت گزاری به مردم عزیز می باشد.

 

کارشناس
کارشناس
سینا تکنیک - ایمن فن سینا - تعمیرات تخصصی سیستم های تهویه و خنک کننده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =