تعمیرات کولرگازی پنجره ای
سرویس و تعمیرات کولرگازی پنجره ای
فوریه 7, 2020
تعمیر کولرگازی تخصصی
سرویس و تعمیر کولرگازی تخصصی
فوریه 9, 2020

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال(ogenerall)

قبل از هر توضیحی کمی راجع به تاریخ ارزشمند کولرگازی اجنرال در ایران بدانید. با شروع ساخت و ساز تأسیسات نفتی پارس جنوبی (حدود 45 سال قبل) کولرگازی وارد ایران شد. اولین کولرگازی ها فقط در دو برند معروف اجنرال و یورک وارد ایران شد ، در آن زمان تنها مدل کولرگازی پنجره ای اجنرال وجود داشت که از همان زمان تاکنون کیفیت این دستگاه زبان زد خاص و عام می باشد و تا به حال دیده نشده شخصی پیدا شود که از کیفیت این دستگاه ناراضی باشد. پس از گذشت زمان و با توجه به نیاز بازار به دستگاهی که نیاز به فاصله ما بین یونیت داخل و بیرون داشت ،کولرگازی دو تکه اجنرال وارد بازار ایران شد.

در سال 1386 کولرگازی اینورتر اجنرال که سرآمد کولرهای کم مصرف بود وارد ایران شد. امروزه کولرهای گازی اجنرال در انواع مختلف در بازار وجود دارند. حال با توجه به این توضیحات سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال جایگاه ویژه ای پیدا می کند و علت آن این است که هنگامی که دستگاه نیاز به سرویس دارد ، به علت قدرت دستگاه کاربر از انجام سرویس چشم پوشی می کند. ولی این مسئله باعث خواهد شد که دستگاه نیاز به تعمیر پیدا کند. دستگاه هایی دیده شده که  حتی تا 7 سال پس از راه اندازی و علی رغم استفاده مکرر در فصول زمستان و تابستان هیچ سرویسی بر روی آن انجام نگرفته است. حال برای انجام سرویس چه باید کرد؟

 

موارد سرویس کولرگازی اجنرال :

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)به علت کیفیت بالای دستگاه اجنرال ، معمولا درمکان های تجاری مانند مغازه ها و پاساژها از این دستگاه بیشتر استفاده می شود. یکی از موارد بسیار مهم که باید به آن توجه کرد این می باشد که اگر در محیط مورد نظر هرگونه تغییر دکوراسیون (معمولا با تغییر قفسه های چوبی) صورت بگیرد، دستگاه باید سریعاً سرویس شود. زیرا گرد و براده ی چوب به راحتی وارد یونیت داخلی شده و باعث بسته شدن منافذ فیلتر و یا در نهایت کویل اواپراتور شده و در صورت عدم سرویس به موقع دستگاه نیاز به تعمیرات جدی پیدا می کند.

علائمی که در این زمان باید به آن توجه کرد موارد زیر است :

 1. کاهش شدید پرتاب باد
 2.  کاهش شدید سرما
 3. الا رفتن دمای کارکرد کمپرسور و احتمال قطع مدار توسط فیوز می باشد.
 4.  کاهش شدید گرما
 5. صدای فیش فیش باد که قبلا راجع به آن توضیح داده ایم.

یکی از مواردی که به صورت شایع در تمام مغازه های تجاری به خصوص آنهایی که دارای کولرگازی اجنرال می باشند وجود دارد عدم سرویس یونیت خارجی به دو علت زیر میباشد: 

 1. نصب دستگاه در محل نا مناسب
 2. نیاز به شستشوی دستگاه

حال چرا؟ به این دلیل که محل نصب در تابلوی تجاری مغازه و یا بر روی آن می باشد و این باعث می شود که هنگام شستشو تابلو کثیف شده و یا سیم کشی آن بخش و محیط های اطراف آسیب ببیند ،که حتی این خود می تواند موجب آن شود که تکنسین به شدت آسیب ببیند و یا آب سیاه حاصل از سرویس دستگاه پیرامون محیط تجاری را به شدت کثیف کند.

پیشنهاد ما در این مواقع سرویس دستگاه در روزهای تعطیل می باشد و یا اینکه بهترین کار تماس با ماست تا در اسرع وقت تکنسین متخصص سرویس و تعمیرات کولرگازی اجنرال برای انجام سرویس به خدمت شما برسد و به بهترین نحو و بهترین حالت سرویس دستگاه مد نظر شما را انجام دهد.

تعمیر کولرگازی اجنرال :

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)باتوجه به توضیحاتی که در فوق داده شد قبل از تعمیر دستگاه تمام مراحل سرویس حتماً و حتماً باید به درستی انجام شود. توجه داشته باشید سرویس یک نوع تعمیر مقدماتی می باشد، بنابراین هنگامی که سرویس کولرگازی اجنرال خود را انجام دادید ، توجه داشته باشید که ایرادات این دستگاه به سه بخش زیر تقسیم بندی می شوند :

 1.  یونیت داخلی           
 2.  لوله کشی                 
 3.  یونیت خارجی
 •  ایرادات مربوط به یونیت داخلی کولرگازی اجنرال :

پس از سرویس دستگاه اگر هر کدام از موارد زیر را دیدید سریعاً برای درخواست تکنسین متخصص اقدام فرمایید.

 1.  صدای خش خش و یا مشاهده ی یخ در محل خروج هوا
 2.  صدای قر قر
 3.  آبریزش یا پرتاب آب از یونیت داخلی
 4.  صدای لرزش دستگاه
 5.  صدای بیش از حد لوله ها و یا حرکت مبرد در یونیت داخلی به نحوی که کاربر غیرمتخصص هم متوجه آن بشود.
 •  ایرادات مربوط به لوله کشی :

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)برای تعمیر ایراد لوله کشی کولرگازی اجنرال باید موارد زیر بررسی شود :

 1.  در صورتی که دستگاه نیاز به جابه جایی داشته باشد و توسط تکنسین غیر متخصص اینکار انجام شده باشد احتمال آسیب دیدن لوله های در صورت چرخش بسیار بالاست.
 2.  در صورتی که یونیت داخلی کولرگازی اجنرال توسط تکنسین غیرمتخصص نصب شود باز هم احتمال آسیب دیدن لوله ها از محل مهره ها تا ورودی یونیت (داخلی) بسیار بالاست.
 3.  توجه داشته باشید کاربران عزیز برای اینکه هزینه ی لوله ی جدید پرداخت نکنند در هنگام نصب پافشاری می کنند که نصاب از لوله های قدیمی خود دستگاه استفاده کند که این موجب می شود در یک خم بالای 60 درجه به احتمال زیاد لوله دوپین (له شود) و مبرد به راحتی در جریان نباشد.
 4. در صورتی که لوله به صورت لوپ و دایره پشت دستگاه چرخانده شده باشد پس از گذشت چند سال موجب نشتی در لوله، پرچ های یونیت داخل و خارج می شود.

 

 

حال علائم این ایراد که دانستن آن برای تعمیر کولرگازی اجنرال لازم است را در زیر بخوانید :

 1.  عدم سرمای خوب باوجود اینکه همه چیز درست به نظر می رسد.
 2.  عدم گرمای خوب با وجود اینکه همه چیز درست به نظر می رسد.
 3. نشتی (Leak) مبرد در صورتی که چند بار تمام سیستم چک شده است و مطمئن هستیم ایراد از یونیت داخل و بیرون نیست. یکی از سخت ترین تعمیرات کولرگازی اجنرال همین مورد می باشد که فقط توسط تکنسین های متخصص می توان این مورد را رفع کرد.
 4.  چربی و یا روغن زدن در بخشی از لوله
 •  ایرادات مربوط به یونیت خارجی کولرگازی اجنرال :

سرویس و تعمیر کولرگازی اجنرال (ogeneral)جالب است بدانید رفع بسیار از ایرادات یونیت داخلی و لوله کشی مربوط به یونیت خارجی می شود ، بدین معنی که برای راه اندازی مجدد دستگاه حتما نیاز است که بعد از رفع ایراد ، شارژ مبرد ، وکیوم و ….. از یونیت خارجی انجام شود. برای رفع هر ایرادی که در دستگاه نیاز به تعمیر پیدا می کند، ابتدا باید سرویس کولر انجام شود. برای اینکه مباحث زیاد پیچیده نشوند خیلی ساده در زیر علائمی که توسط کاربر نیز قابل تشخیص می باشد به صورت کامل توضیح داده شده تا در صورت نیاز به تعمیر کولرگازی اجنرال هر چه سریعتر درخواست خود را ثبت نمایید.

 1.  محل نصب لوله ها به شیرهای یونیت خارجی چرب است.
 2.  گرمای بیش از حد در خروجی فن یونیت خارجی داریم.
 3.  پروانه فن نمی چرخد.
 4.  پروانه فن شکسته
 5. یونیت خارجی لرزش بالا در حد حرکت دستگاه دارد.
 6. صدای موتور نمی آید اما فن دستگاه می چرخد.
 7. صدای موتور دستگاه بسیار سرسام آور شده است.

این موارد مواردی می باشد که در صورت برخورد با آنها حتماً حتماً باید یک تکنسین متخصص تعمیر کولرگازی اجنرال به شما مراجعه کند. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما می باشد.

کارشناس
کارشناس
سینا تکنیک - ایمن فن سینا - تعمیرات تخصصی سیستم های تهویه و خنک کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =