تعمیرات داکت اسپیلت
دسامبر 31, 2019
سرویس داکت اسپیلت
ژانویه 5, 2020

تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور

تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور

تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

در صورتیکه پکیج ایران رادیاتور بر روی صفحه ی نمایشگر خود و یا با چراغ های سبز رنگ روی صفحه ی خود خطایی نشان داد و از کار افتاد چه کاری باید انجام بدهیم؟

در مقاله ی زیر توضیحاتی درباره ی پکیج دیواری ایران رادیاتور داده شده است که به شما کمک می کند تا بتوانید ایراداتی که توسط شما کاربر عزیز قابل رفع می باشد با چند تکنیک ساده برطرف کنید و دستگاه پکیج خود را راه اندازی کنید.

اگر به دنبال توضیحاتی از قبیل راه اندازی زمستانه و تابستانه دستگاه پکیج دیواری ایران رادیاتور می باشید کافیست مقاله ی تغییر فصل پکیج دیواری ایران رادیاتور را در سایت مطالعه بفرمایید تا اطلاعات جامعی درباره ی این دستگاه در اختیار شما قرار بگیرد و یا در صورت تمایل دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور مدل هایی که با M و E شروع می شوند و همچنین دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور مدل هایی که با L شروع می شوند را دانلود کنید.

نکته : فرق مدل های E و M و L در یک بخش اصلی است به این صورت که در مدل هایی که با E و M شروع می شوند فقط چراغ سبز برای نمایش وجود دارد و اِرورها (خطاها) نیز با همان چراغ ها نمایش داده می شوند و در ضمن چراغ نمایشگر شعله نیز دارند اما در مدل هایی که با حرف L شروع می شوند یک صفحه ی نمایشگر داریم که دما، تنظیمات، خطاها و تشکیل شعله را بر روی صفحه ی نمایشگر می بینیم.

کد خطاهایی که امکان برطرف کردن آن توسط کاربر را داریم در ذیل آورده شده است. در ضمن خاطرنشان می شود اگر خطاها برطرف نشد به هیچ عنوان دستگاه را دستکاری نکنید و راه اندازی دستگاه را به یک تکنسین باتجربه بسپارید. ممکن است نقص فنی دستگاه موجب بروز خطا شده است و دستکاری آن موجب بروز خطرات  و صدمات جانی و مالی جبران ناپذیری بشود. برای رفع مشکل خود در این هنگام با شماره های موجود در سایت نماس حاصل فرمایید و یا درخواست خود را ثبت کنید.

در ضمن به منظور بهره گیری هرچه بیشتر تکنسین های عزیز در مقاله با عنوان کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور به توضیح تقریباً کاملی از ایرادات پرداخته ایم.

خطای E1 (40-70) :اگر این خطا را دیدیم ابتدا به مقاله ی تعمیر پکیج دیواری  در سایت مراجعه کرده و مقاله مربوط به مداری که افت فشار آب پیدا کرده را به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

قطعاً پس از مطالعه ی آن اگر دستگاه ایراد جدی نداشته باشد می توانید به راحتی این خطا را رفع کنید.

چند نکته ی حائز اهمیت :

۱ـ در دستگاه های ایران رادیاتور مدلهایی که با حروف E و M شروع می شوند مانومتر نمایش فشار بار (فشار آب) دستگاه هنگامی که در جلوی دستگاه ایستاده ایم سمت چپ می باشد در صورتی که در دستگاه های ایران رادیاتور مدل هایی که با حرف L شروع می شوند وقتی جلوی دستگاه ایستاده ایم در سمت راست قرار دارد.

۲ـ اِرورE1 برای دستگاه های مدل نمایشگر دیجیتال دار می باشد و اِرور ۷۰-۴۰
(خطای۷۰-۴۰) برای دستگاه های نمایش عملکرد با چراغ سبز می باشد.

۳– این اِرور مربوط به افت فشار است و باید مدار گرمایش پر شود بنابراین باوجود اینکه در مقاله ی تعمیر پکیج دیواری تأکید کردیم در اینجا نیز این موضوع را خاطر نشان می شویم که هنگام بازکردن شیر پرکن جهت پرکردن مدار اگر زمان پر شدن مدار طولانی شد و فشار بالا نرفت صبور باشید و به هیچ عنوان شیر پرکن را رها نکنید و پس از پر شدن مدار شیر را محکم ببندید.

۴ـ اگر خطای دستگاه برطرف شد ولی بلافاصله مشاهده کردید دستگاه آبریزش دارد و یا اینکه در همان لحظه ی ابتدایی آبریزشی مشاهده نشد اما تا حداکثر ۷۲ ساعت فشار آب دستگاه مجدداً صفر شد و یا به صفر نزدیک شد و در نهایت خطای E1 و یا خطای۷۰ -۴۰ را دیدیم حتما باید سلامت دستگاه توسط سرویسکار متخصص بررسی شود. ما با کمال افتخار در خدمتگذاری حاضریم.

۵-اگر مدار را تا فشار حداقل ۱ بار پر کردیم و مطمئن هستیم که مدار دارای آب می باشد ولی دستگاه مجدداً خطای E1 یا ۷۰ -۴۰ را نمایش می دهد حتماً نیاز به بررسی دستگاه توسط تکنسین حرفه ای تعمیرات پکیج ایران رادیاتور می باشد.

گاهی اوقات مسئله ابعاد پیچیده تری پیدا می کند به این صورت که دستگاه هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهد در این صورت :

۱-توجه داشته باشید نمایشگر حالت off را نشان ندهد در واقع تنظیمات ما روی حالت خاموش بودن دستگاه نباشد.

۲-سه حالت داریم که البته این سه حالت را با این فرض توضیح می دهیم که دستگاه نه بر روی نمایشگر خود و نه با چراغ های خود هیچ گونه خطایی را نشان نمی دهد.

حالت اول : دستگاه در حالت تابستانه می باشد یعنی اینکه هوا گرم است و فقط برای گرم کردن آب مصرفی از دستگاه استفاده می کنیم. اما با بازکردن شیرآب گرم و درخواست آبگرم هیچ عکس العملی از دستگاه نمی بینیم.

حالت دوم : دستگاه در حالت زمستانه می باشد. یعنی اینکه هوای بیرون سرد است و کاربر از دستگاه پکیج هم برای گرم کردن محیط و هم برای گرم کردن آب مصرفی استفاده می کند. در این حالت مدار گرمایشی ما کار می کند و رادیاتورها یا بدنه کویل آبگرم، داغ می باشند و در واقع گرمایش محیمان تأمین شده اما وقتی شیرآب گرم را باز می کنیم هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهد.

حالت سوم : دستگاه در حالت زمستانه می باشد یعنی اینکه هوای بیرون سرد است اما از دستگاه هم برای گرم کردن محیط و هم آب گرم مصرفی استفاده می کنیم. در این حالت نه محیط گرم است و نه وقتی شیر آب گرم را باز می کنیم آب گرم می شود. در واقع به هیچ عنوان هیچ عکس العملی از دستگاه دیده نمیشود و هیچ خطایی هم مشاهده نمی گردد.

نکته : اگر در دستگاه اِرور خاصی مشاهده نمودید و با قطع و وصل برق کماکان ارور مشاهده شد حتما برق را قطع و درخواست خود را سریعاً ثبت کنید.

نکته : اگر در دستگاه اِرور خاصی مشاهده نمودید و با قطع و وصل برق خطا برطرف شد اما بلافاصله پس از روشن شدن و لحظاتی کارکرد دستگاه خطا نشان داده شد نیاز به مراجعه تکنسین می باشد.

نکته : اگر دستگاه بعضی مواقع آبریزش اندک دارد و یا هرز گاهی اِرور می زند و برطرف می شود حتماً برای بررسی ایراد و رفع خطای دستگاه درخواست خدمات بدهید.

امیدوارم راهنمایی های این مقاله برای کاربران عزیز مفید بوده باشد.

کارشناس
کارشناس
سینا تکنیک - ایمن فن سینا - تعمیرات تخصصی سیستم های تهویه و خنک کننده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =