آموزش چیلر های تراکمی و جذبی
آموزش چیلر های تراکمی و جذبی، نحوه ی کارکرد،قطعات اصلی و جانبی آنها
ژانویه 22, 2020
رفع خطای پکیج باکسی(BAXI)
رفع خطای پکیج باکسی(BAXI)
ژانویه 27, 2020

رفع ارورهای کولر گازی ال جی (گلدیران)

رفع ارورهای کولر گازی ال جی (گلدیران)

رفع ارورهای کولر گازی ال جی (گلدیران)

رفع ارورهای کولر گازی ال جی (گلدیران)

ارور یا همان کد خطا در کولرگازی زمانی رخ می دهد که مغز دستگاه (برد) در یکی از بخش های دستگاه متوجه خرابی قطعه ، یا عدم عملکرد صحیح سیستم شود. در تمام بررسی ها برای رفع ایراد خطای کولرگازی در نهایت اگر به نتیجه نرسیدیم برد دستگاه خراب است. در ضمن قابل توجه است که این خطاها مربوط به تمام سیستم های تهویه ی مطبوع شرکت ال جی می شود که در شاخه کولر گازی قرار دارند. اعم از :

 ۱ـ اسپیلت دیواری.  

۲ـ داکت اسپیلت (کانسلید داکت).    

۳ـ وی آر اف (کولر گازی مرکزی)                                                                  

تقسیم بندی آنها از این جهت است که تمام انواع مدل ها در یکی از دو بخش:                                                                                               

 ۱ـ دستگاه های با مصرف معمولی و  ۲ـ دستگاه های با مدیریت مصرف (اینورتر) می باشند و در ضمن دستگاه های وی آر اف در تقسیم بندی جزء دستگاه های اینورتر محسوب می شوند. برای اینکه از این مقاله استفاده بهینه ببرید پیشنهاد می کنیم مطلب تعمیرکولر گازی را حتماً مطالعه بفرمایید. در ضمن خاطر نشان می شود در تمام کولرگازی هایی که ارور می زنند برای رفع خطا بهتر است قبل از هر اقدامی دو کار انجام شود.

الف) قطعه برق و پس از دقایقی وصل مجدد. 

ب) تعمیر کولرگازی

بنابراین پیشنهاد ما این است که قبل از مطالعه ی ادامه ی این مطلب حتماٌ مقاله سرویس کولرگازی ال جی و سرویس داکت اسپیلت ال جی را مطالعه بفرمایید. برای خواندن کد خطا توجه داشته باشید ال ای دی های (LED)، کولینگ (Cooling) و پاور (Power) به عنوان اعداد یکان در خطا درنظر گرفته می شوند و ال ای دی های (LED)، هیتینگ (Heating) و پلاسما (Plasma) به عنوان اعداد دهگان درنظر گرفته می شود. در ضمن در دستگاه های دارای نمایشگر که به اصطلاح به آن تجهیز سون سگمنت می گوییم خطای دستگاه را با شروع واژه ی CH می بینیم (مثلاً : Cho6  ) . حال به توضیح کامل ایرادات و خطاها به صورت کامل می پردازیم.

نکته : اگر چراغ سبز به طور مداوم روشن بود یعنی دستگاه سالم است .در ضمن در دستگاه هایی که علامت قطره آب و ستاره همزمان روشن است بدین معنی می باشد که دستگاه در حال انجام اطلاعات (فرمان) برد یونیت داخلی می باشد. ابتدا به خطاهای دستگاه های مدل قدیمی تر ال جی بپردازیم. در همین ابتدا اشاره به یک نکته ی حائز اهمیت به شدت کار ما را برای رفع خطا آسان خواهد کرد. حال آن نکته چیست؟ توجه کنید در سری های قدیمی برد یونیت خارجی نداشتیم و همچنین دستگاه های ال جی در مدل های قدیمی مجهز به سنسورهای حساس یونیت خارجی نمی باشند. بنابراین برای رفع ارورهای کولرگازی ال جی در مدل های قدیمی داریم :

اگر چراغ سبز به تعداد یکبار خاموش و روشن می شود و خطا نشان می دهد باید سنسور محیطی بررسی شود. سنسور محیطی یک مقاومت PTC (پی تی سی) می باشند که اهم آن (واحد اندازه گیری مقاومت) در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد باید حدود ۱۰ کیلو اهم باشد. البته در دستگاه های ال جی. اگر چراغ سبز به تعداد دو بار خاموش و روشن می شود سنسور لوله پایپ باید بررسی شود. سنسور لوله پایپ یک مقاومت PTC می باشد که مقدار مقاومت آن در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد باید حدود ۵ کیلو اهم باشد البته در دستگاه های ال جی.

نکته : در سری های قدیمی کولرگازی ال جی مدل هایی داشتیم با نام MPS که یک یونیت خارجی ،چند یونیت داخلی (حداکثر سه یا چهار یونیت) را ساپورت می کند. به همین دلیل در این دستگاه ها یک برد یونیت خارجی داریم. به هر دلیلی در این مدل ها فاز و نول اشتباه بسته شود و یا فرمان های داخل اشتباه بسته شود و یا تنظیمات سوئیچ های دیپ به هم بریزد چراغ سبز رنگ بر روی یونیت داخلی پنج بار خاموش و روشن خواهد شد و این یعنی قطع ارتباط ما بین آن پنل و برد یونیت خارجی.

اگر چراغ سبز رنگ شش بار چشمک بزند و یا اینکه یکبار رنگ قرمز چشمک بزند و دوبار رنگ سبز چشمک بزند یکی از سنسورهای لوله ی میانی و یا لوله برگشت ممکن است ایراد داشته باشد. در دستگاه های شرکت ال جی این سنسورها در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد باید مقاومت حدود ۵ اهم داشته باشند. اگر چراغ سبز نه بار پشت سرهم چشمک بزند و یا چراغ های قرمز و سبز همزمان با هم به طور مداوم چشمک بزند برد یونیت داخلی و یا برنامه برد یونیت داخلی مشکل پیدا کرده است. در نهایت اگر چراغ قرمز رنگ یکبار روشن شد عدم چرخش موتور فن را اطلاع می دهد که می تواند خرابی برد یا خود موتور فن علت این ایراد باشد. در ضمن خرابی خازن فن نیز می تواند باعث این ایراد شود در مطلب تعمیر کولرگازی به تفسیر کامل این موضوع پرداخته ایم.

نکته : در بررسی تمام ایرادات محکم بودن کانکتورهای سنسور و قطعات بر روی برد و همچنین اتصال محکم سیم ها در داخل ترمینال حتماً باید قبل از موارد دیگر مورد بررسی قرار بگیرد.

پس از این سری دستگاه ها که راجع به آنها صحبت کردیم، یکسری مدل های جدیدتری وارد بازار شده ولی همچنان دستگاه های اینورتر وارد بازار نشده بود. بنابراین این دستگاه ها با ال ای دی به صورتی که توضیح داده شد خطای خود را نشان می داد که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:

۱ـ چراغ کولینک یا پاور یک بار چشمک بزند : باید سنسور محیطی بررسی شود. مقاومت سنسور محیطی همانطور که گفته شد در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد باید حدود ۱۰کیلو اهم باشد.

۲ـ توجه کنید هر کدام از این خطاها را داشتیم باید به ترتیب سنسور لوله پایپ داخلی، سنسور لوله پایپ یونیت خارجی و سنسور لوله پایپ میانی را بررسی کنید. مقاومت تمام این سنسورها باید در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد حدود ۵ کیلو اهم باشد. به ترتیب برای این خطاها داریم:

الف) کولینگ و یا پاور دو بار چشمک می زند.

ب) کولینگ و یا پاور شش بار چشمک می زند.

ج) کولینگ و یا پاور دو بار چشمک می زند بلافاصله هیتینگ (Heating) یا پلاسما (Plasma) یکبار چشمک خواهد زد.

در صورت قطع ارتباط برد یونیت داخلی در دستگاه های MPS چراغ کولینگ یا پاور به تعداد ۵ بار چشمک خواهد زد. اگر برد دستگاه خراب باشد چراغ ال ای دی کولینگ و یا پاور به تعداد ۹ بار روشن خواهد شد. به هر دلیلی موتور فن راه نیوفتد چراغ هیتینگ یا پلاسما یکبار روشن خواهد شد. اگر هر کدام از ال ای دی ها ( Cooling یا Power) و همزمان (Heating یا Plasma) دو بار خاموش و روشن می شود بدان معنی می باشد که کمپرسور دستگاه در شرایط اورلود قرار گرفته است.

اگر به هر دلیلی ولتاژ برق به حدی پایین بیاید که احتمال آسیب زدن جدی به کمپرسور و یا برد دستگاه باشد به این شکل خطا خواهیم داشت که ( Cooling  یا Power) سه بار و (Heating یا Plasma) دوبار چشمک خواهد زد. در صورت سوختن کمپرسور و یا در مدل هایی که سنسورهای پرشر داریم (به صورت کامل در مقاله ی تعمیر کولرگازی توضیح داده ایم) خطا به این شکل می باشد که چراغ ( Cooling  یا Power)
۶ بار و چراغ (Heating یا Plasma) 2 بار پشت سرهم چشمک خواهند زد. این بود بررسی ایرادات و خطاهای کولرهای گازی غیر اینورتر ال جی.

خطاهای کولر گازی اینورتر ال جی :

دستگاه های اینورتر به این شکل کار می کنند که دارای ساختاری با دو برد می باشند. برد یونیت بیرون که کنترل قسمت های بیرون را به عهده میگیرد و برد داخلی کنترل قسمت های داخلی. در مطلب تعمیر کولرگازی به صورت کامل راجع به ارورها صحبت شده است. حال در این مقاله به صورت کامل راجع به بعضی ارورهای خاص مانند CH 05 توضیح می دهیم. جالب است بدانید توضیحات این مقاله به صورت کاملا تجربی می باشد و در ضمن اگر از جنبه ی علمی نیز مورد بررسی قرار دهیم برای توضیحات از عنوان های منتشر شده خود شرکت ال جی استفاده شده است و در انتهای این مطلب خطاها به صورت جدول قرار داده شده است.

اگر هر کدام از خطاهای زیر را دیدید :

CH 01                   CH 02                   CH 06                        ۱۲ CH

دقت داشته باشید این خطاها همگی مربوط به یونیت داخلی می باشند و همگی مربوط به سنسورها می باشند. دقت کنید در تمام دستگاه های تهویه مطبوع ال جی در یونیت داخلی داریم :

۱ـ سنسورهای محیطی در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد دارای مقاومت ۱۰کیلو اهم می باشند.

۲ـ  سنسورهای لوله پایپ در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد دارای مقاومت ۵ کیلو اهم می باشند.

CH 05 یا CH 53  :

این خطا به معنی قطع ارتباط یونیت داخلی و خارجی با یکدیگر می باشند. حال ایراد می تواند از کجا باشد؟ قبل از هر توضیحی جالب است بدانید قریب به اکثر سرویس کاران فکر می کنند ارتباط دو برد فقط از طریق کابل سیگنال (شلید) می باشد در صورتیکه اصلا اینگونه نیست این ارتباط باید از طریق کابل سیگنال و سیم نول باشد. بنابراین اولین بررسی این می باشد که ببینید این ارور در چه زمانی رخ داده است. در بدو نصب و از اول راه اندازی اینگونه خطا را داریم، یا دستگاه کار می کرده است؟ به هر حال اولین بررسی این می باشد که سیم ها و اتصالات در ترمینال مخصوص خود کاملا محکم باشند .

نکته مهم این می باشد که دستگاه هایی در بدو نصب اگر دچار این ارور میشوند ممکن است داخل کار تیکه کابل ها یی برعکس اضافه شده و یا در هنگام اضافه شدن کابل برای نصب  بی دقتی رخ داده است و سیم ها جابه جا نصب شده است. پس از این بخش یک پیشنهاد داریم و آن بررسی ولتاژ به کمک ولت متر می باشد. استاندارد ولتاژ برای کارکرد دستگاه های اینورتر طبق کاتالوگ های شرکت ال جی مابین ۲۰۷ الی ۲۳۰ ولت می باشد.اگر تا اینجا موارد را بررسی نمودید حال بروید به سراغ قسمت بعد. ابتدا برق را قطع کرده و ۵ دقیقه صبر کنید.

علت این صبر کردن این می باشد که خازن های روی برد بیرونی دارای ولتاژ بالا می باشند و در صورت تماس با دست به راحتی می تواند آسیب جدی به دست برساند، بنابراین طراحی این بردها به این شکل است که مقاومت ها و قطعات دیگر در کمتر از ۵ دقیقه مدار را تخلیه می کنند.حال اولین بررسی این می باشد که اتصالات برقی در ترمینال (هم داخل و هم بیرون) به صورت درست به برد وصل شده است و یا خیر؟ چک شود کانکتورها در سرجای خود محکم قرار گرفته باشد. حتماً و حتماً بررسی کنید:  در مواردی دیده می شود از کابل معمولی به جای کابل شیلد استفاده شده است اما این خود به راحتی می تواند باعث بروز خطا در دستگاه شود. حتما بررسی کنید اتصال کابل ها از بالا تا پایین قطع نشده باشد (تست بیزر).

دکل های مخابراتی در نزدیکی یونیت خارجی و همچنین کابل برق فشار قوی در نزدیکی یونیت خارجی می تواند موجب این ایراد شود. در مرحله ی بعد از نظر ظاهری بررسی کنید بردها (داخل و بیرون) آثار خرابی مانند سیاه شدن نداشته باشند. فیوز روی بردها باید حتماً و حتماً توسط تست بیزر بررسی شوند. اگر همه ی این مراحل را بررسی کردید و به نتیجه نرسیدید برد یونیت خارجی باید تعویض گردد و در نهایت برد یونیت داخلی باید تعویض گردد. یک روش هست که من انجام می دهم شاید هم اصولی نباشد اما نیاز به دقت بالا دارد و آن این می باشد که اگر در نزدیگی دستگاه شما دستگاه اینورتر دیگری نصب است با همان ظرفیت و مدل (در لیبل دستگاه بخوانید) فقط برای تست پس از قطع برق با اجازه ی صاحب دستگاه بردها را جابه جا کنید.

CH 09 :

این ارور مربوط به برد آپشن می شود. حال این برد آپشن چیست؟

یک برد با سایز ۲ سانتی متر در ۲ سانتی متر که در کنار برد یونیت داخلی می باشد و به برد داخلی نصب می شود. علاوه بر اندازه ی آن با یک آی سی ۸ پایه با نام ای پی رام EPPROM شناسایی می شود. برد آپشن را پیدا کنید اگر اتصالات مابین دو برد محکم بود یا برد آپشن خراب می باشد یا برد یونیت داخلی.

CH 10 :

به هر دلیلی موتور فن در یک دقیقه ی اول راه اندازی نشود این ارور را خواهیم داشت. با مراجعه به مقاله ی تعمیر کولرگازی بخش موتور فن های BLDC راجع به این ایراد اطلاعات کسب کنید. خرابی موتورفن، قفل بودن بلوورفن و خرابی برد داخلی از علل بوجود آمدن این ایراد
می باشند.

CH 21 :

برای این ایراد پیشنهاد شده متراژ لوله کشی، شارژ گاز زیاد و ولتاژ برق بررسی شود و همچنین ممکن است برد یونیت خارجی خراب باشد و یا کمپرسور قفل باشد. در مورد نحوه ی تست بردهای اینورتر در یک مقاله به صورت کامل توضیح خواهم داد. برای پیدا کردن ایراد این ارور یک روش بسیار ساده آموزش می دهم، ابتدا ۵ دقیقه برق را قطع کنید و سپس وصل کنید. دستگاه را روشن نکنید. اگر ارور نداشتیم در این لحظه سوکت کمپرسور را از روی برد جدا نمایید اگر در برد خطا ظاهر شد برد سالم است و اگر در برد خطا ظاهر نشد برد باید تعویض گردد. نحوه ی تست IPM در یک مقاله به صورت کامل توضیح داده می شود، فقط بدانید IPM یک قطعه است که مدار قدرت کمپرسور را تغذیه می کند و همزمان بر روی خود قطعه مسیر ورود فرمان سی پی یو و مدار قدرت را داریم.

CH 22 :

در فصل تابستان ممکن است به علت روشن شدن بیش از حد دستگاه های کولرگازی برق شبکه افت ولتاژ پیدا کند و همچنین عدم کابل کشی مناسب نیز می تواند موجب این ایراد شود. طبق قانون فیزیکی با افت ولتاژ افزایش جریان را داریم. اگر این جریان بیش از حد بالا برود این ارور را خواهیم داشت. در ضمن زیاد بودن مبرد نیز می تواند موجب این ایراد بشود. یکی از ایرادهایی که مانند زیاد بودن مبرد باعث بالا رفتن بیش از حد فشار و در نتیجه جریان بالا می شود عدم تخلیه ی مناسب گرمای کندانسور می باشد. بنابراین سالم بودن فن بیرونی و پروانه ی فن بیرونی مورد بررسی قرار بگیرد. اگر این موارد همگی صحیح بود محل نصب دستگاه نیز مورد بررسی قرار بگیرد. در نهایت برد یونیت خارجی تعویض گردد.

CH 23 :

اگر این ارور را مشاهده کردید دو حالت داریم :

۱ـ برق شبکه بسیار ضعیف است.

۲ـ برد یونیت بیرونی خراب است.

CH 26 :

سه حالت داریم :

۱ـ موارد ارور CH 21 بررسی شود.

۲ـ کمپرسور سوخته است.

۳ـ برد سوخته است. طبق آنچه گفتیم تست ها را انجام دهید.

CH 27 :

تمامی موارد ارور CH 22 بررسی  و یک مورد هم  اضافه شود، گرمای بیش از حد محیطی که یونیت خارجی در آن قرار دارد و یا محیطی که دستگاه قرار است دمای آن را پایین بیاورد.

CH 29 :

تمام موارد ارورهای CH 26 و CH 27 مورد بررسی قرار بگیرد. عدم توضیح اضافه به این دلیل است که موارد همه یکی می باشد.

CH 32 :

خرابی پروانه فن بیرونی و همچنین محل نصب بررسی شود. احتمالا کمپرسور در شرایط اورلود می باشد. سنسور دیسشاژر باید در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد مقاومتی  بین ۱۶۰ الی ۲۰۰ کیلو اهم داشته باشد. به مقاله ی سرویس کولر گازی مراجعه کنید .  اگر که لازم است دستگاه را سرویس کنید و از نظر میزان مبرد مورد بررسی قرار دهید.

CH 40 :

در دستگاه های وی آر اف کمپرسور دور ثابت مورد بررسی قرار بگیرد که سالم است یا خیر، مقدار جریان در حال کارکرد بررسی شود. در دستگاه های اینورتر تک فاز نیز بررسی کانکتورها، میزان ولتاژ دستگاه و آمپر دستگاه در حین کارکرد مورد بررسی قرار بگیرد. در نهایت احتمال خرابی برد بیرونی وجود دارد.

ارورهای CH 41 و CH 44 و CH 45 و CH 46 و CH 65 همگی مربوط به سنسورهای یونیت خارجی می باشند. ارورهای CH 41 مانند ارور CH 32 می باشد و مربوط به لوله ی دیسشارژ می باشد و مقاومت این سنسور بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ کیلو اهم در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد.

CH 44 مربوط به سنسور هوای یونیت خارجی می باشد که مانند یونیت داخل مقاومت آن در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد ۱۰ کیلو اهم است. ارورهای CH 45 و CH 46 سنسورهای لوله پایپ کندانسور می باشند و در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد دارای مقاومت ۵ کیلو اهم می باشد. اگر ارور CH 65 را داشتیم ابتدا برق دستگاه قطع شود، قاب دستگاه باز شود، برد دستگاه را باز کنید سنسور هیت سینگ مابین سینی خنک کننده ی برد و برد اینورتر قرار دارد. مقاومت سنسور دمای برد اینورتر ۱۰ کیلو اهم می باشد.

CH 60  :

اگر این ارور در بدو نصب پیش آید چند حالت داریم :

۱ـ برد یونیت خارجی ایراد دارد.

۲ـ خاطرتان باشد در ارور CH 09  یک آی سی ۸ پایه داشتیم مانند یک آن آی سی در برد یونیت خارجی داریم که در یک پایه ی مخصوص جا می رود . ممکن است آی سی مدل دستگاه درست نصب نشده و یا درست انتخاب نشده و یا برنامه آی سی ایراد داشته باشد. اگر دستگاه در ابتدا کار می کرد و سپس این ایراد در دستگاه افتاده است یا صد در صد برد بیرونی خراب است یا نیاز به تعویض همان قطعه ی ۸ پایه می باشد. در یونیت بیرونی به این آی سی EPPROMمی گویند.

CH 61 :

موارد ارور CH 32 همگی بررسی شود. در نهایت دمای قبل و بعد از شیر اکسپنشن بررسی شود. اگر دما یکی بود شیر خراب است . اگر دمای بعد شیر پایین تر بود شیر سالم است . تست برقی شیر اکسپنشن در مقاله ی آموزش اینورتر موجود میباشد.

CH 62 :

همه ی موارد اورلود بررسی شود. هیت سینک باز شود و خمیر سیلیکونی بررسی شود. احتمال خرابی برد وجود دارد. شرایط سرویس کندانسور بررسی شود.

CH 67 :

اگر این ارور را دیدید چند مورد را بررسی نماید . اول اینکه موتور فن بیرونی بچرخد، دوم اینکه پروانه فن گیر نکرده باشد . سوم اینکه سیم ها و کانکتورهای متصل شونده بین موتور فن و برد بیرونی درست در جای خود قرار گرفته باشد. اگر همه چیز درست بود پیشنهاد ما در ابتدا تعویض موتور فن BLDC می باشد، زیرا اگر برد را تعویض کنید و موتور فن ایراد داشته باشد ممکن است متوجه نشوید و مجدداً برد هم آسیب ببینید. جالب است بدانید موتور فن BLDC در درون خود یک برد دارد  که ممکن است آن برد ایراد داشته باشد. در ضمن در بعضی از دستگاه های  اینورتر موتورفن نیز اینورتر است، بدان معنی که بر روی برد IPM مخصوص موتور فن داریم  و ممکن است این آِ پی ام خراب شود.

امیدوارم با این مطالب کمکی به رفع مشکل شما شده باشد. سینا

کارشناس
کارشناس
سینا تکنیک - ایمن فن سینا - تعمیرات تخصصی سیستم های تهویه و خنک کننده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =