تعمیر کولرگازی تخصصی
سرویس و تعمیر کولرگازی تخصصی
فوریه 9, 2020
تعمیر کولرگازی ال جی(گلدیران)
تعمیر کولرگازی ال جی(گلدیران)
فوریه 15, 2020

آموزش تعمیرات کولرگازیآموزش تعمیرات کولرگازی

امروزه آموزشگاه های فنی و حرفه ای و مراکز فنی و صنعتی فارغ التحصیلانی را تربیت می کنند که علم تعمیرات دستگاه ها را آموخته اند ، اما به صورت حرفه ای مهندسی و تعمیرات را تجربه نکرده اند. برای کسب این تجربه نیاز است تا به صورت حرفه ای وارد مقوله های زیر شد.

 1.  بازار کار
 2. مراجع و کتب حرفه ای
 3. دوره های آموزشی کوتاه مدت ، تا یک نفر به عنوان یک تعمیرکار و کارشناس حرفه ای در رشته ی خود شناخته شود.

آموزش تعمیرات کولرگازیحال مشکل کجاست؟ چگونه می توان تبدیل به یک مهندس حرفه ای در کار خود شد؟

پس از طی کردن دوره های حرفه ای به صورت موفقیت آمیز مهمترین ابزار مورد استفاده برای بالا بردن دانش حرفه ای ، استفاده از کتاب های تخصصی می باشد. مطالبی که در سایت گروه صنعتی ایمن فن سینا می باشد ، می تواند به عنوان یک مرجع کوچک برای شاخه ی تعمیرات کولرگازی در نظر گرفته شود و به نحو احسن به عنوان یک خود آموز تعمیر کولرگازی مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین برای یادگیری تعمیرات کولرگازی کافیست به مطالب تعمیر کولرگازی در سایت مراجعه کنید. در ضمن اگر کاربر استفاده از دستگاه می باشید تنها پیشنهاد ما مراجعه تکنسین متخصص برای رفع ایراد می باشد.

آموزش تعمیر کولرگازی :

امروزه در بازار انواع کولرگازی ها موجود می باشند، در ضمن دستگاه هایی وجود دارند که در ظاهر شبیه کولرگازی می باشند ، اما در نحوه ی کارکرد تفاوت هایی با کولرگازی دارند. بنابراین قبل از هر چیز باید راجع به سیکل کاری کولرگازی بدانیم :

 

 

کولرگازی از سیکل تبرید تراکمی پیروی می کند به این صورت که:آموزش تعمیرات کولرگازی

 •  کمپرسور وارد مدار شده و با بالابردن فشار مبرد از فشار اواپراتور به کندانسور باعث چرخش سیستم ما می شود. (مبرد در درجه حرارت اواپراتور وارد کمپرسور شده و پس از عملیات فشرده سازی وارد کندانسور می شود) حال دانستن این قضیه چه کمکی به آموزش تعمیرات کولرگازی می کند؟ در ادامه داریم :
 •  در کندانسور گاز داغ گرمای خود را به کمک فن کندانسور از دست می دهد و به مایع داغ تبدیل می گردد. بنابراین تا به اینجا آموختیم که به هر دلیلی ایرادات زیر را داشته باشیم چرخه ی تبرید ما به شدت با مشکل مواجه خواهد شد.
 1.  خرابی برد
 2.  کمبود مبرد
 3. نشتی (Leak) مبرد
 4. سوختن کمپرسور
 5. خرابی فن یونیت بیرونی
 6. سوختن خازن فن یونیت بیرونی
 7. سوختن موتور فن یونیت بیرونی
 8. عدم سرویس به موقع دستگاه
 9. ایرادات مربوط به کابل های ارتباطی
 10. خرابی خازن کمپرسور

آموزش تعمیرات کولرگازی حال برویم سراغ بخش بعدی :

 • اکسپنشن ولو یا لوله مویی قسمتی است که در آن مبرد به دلیل اصطکاک ناشی  از لوله یا سوزن ، از مایع داغ به مایع سرد تبدیل شده و آماده ی ورود به اواپراتور می شود . بنابراین در این بخش کیپی لوله و یا هرگونه آلودگی ناشی از جوشکاری و یا پلیسه های پرچ لوله در هنگام نصب می تواند موجب عدم سرمادهی مناسب و اورلود کمپرسور شود. پس از این بخش مبرد که به صورت مایع سرد است وارد بخش

 

 

 

 

 

 • آموزش تعمیرات کولرگازی اواپراتور (پنل یونیت داخلی) می شود که در اینجا گرمای محیط را گرفته و به صورت گاز تبدیل شده و به کمپرسور برمی گردد. هرگونه ایراد در این قسمت شامل :
 1.  سوختن موتور اواپراتور
 2.  سوختن برد
 3.  خرابی خازن فن داخلی
 4. خرابی بلوورفن
 5. خرابی شفت بلورفن
 6. ایرادات مربوط به سرویس
 7. خرابی برد
 8. خرابی کابل های ارتباطی و ترمینال

باعث می شود چرخه ی ما به درستی کار خود را انجام ندهد و دستگاه نیاز به سرویس و تعمیرات تخصصی (مراجعه به مطلب تعمیرات کولرگازی تخصصی) پیدا می کند. این ایراداتی که نام برده شد نیز حتی خود می تواند به عنوان یک مرجع آموزش تعمیر کولرگازی درنظر گرفته شود به همراه موارد زیر :

 • کیپی لوله :

تشخیص این ایراد نیاز به تجربه ی بالایی دارد باید همه موارد بررسی گردد، ارتفاع یونیت داخلی و خارجی، وجود اویل تراپ در مسیر، لوله کشی داخل کار و …

 • جابه جا شدن فرمان ها :

اگر به هر دلیلی فرمان های دستگاه جابه جا شود دستگاه چند دقیقه ای کار خواهد کرد و سپس مجدداً از کار خواهد افتاد، بنابراین این ایراد را می توان در داخل دستگاه در بدو بوجود آمدن باکمی آزمون و خطا پیدا کرد.

 • خرابی برد :

در تمام موارد ، خرابی برد باعث قطع شدن مدار و یا کار نکردن دستگاه نیست گاهی مواقع ایرادات بسیار جالب داریم مثلاً دستگاه روی سرمایش کاملاً صحیح عمل نموده اما در حالت گرمایش درست عمل نمی کند. پس از بررسی تخصصی شیر برقی، میزان گاز ، برد کنترل و سنسورها مثلاً متوجه شده ایم در حالت فابریکی کارخانه محل ورود یک کانکتور سنسور بر روی بردجابه جا وصل شده است. این ایرادات همگی نیاز به تجربه دارند ، به هرحال می توانید از مطلب تعمیر کولرگازی کمک بگیرید و همچنین با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید تا به صورت تلفنی شما را راهنمایی کنند. این بود مطالبی هر چند کوتاه اما مفید جهت آموزش تعمیرکولرگازی . در ضمن فیلم هایی با مضمون آموزش تعمیر کولرگازی جهت دانلود در سایت قرارداده شده است.

 

کارشناس
کارشناس
سینا تکنیک - ایمن فن سینا - تعمیرات تخصصی سیستم های تهویه و خنک کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =