انواع چیلرها را بشناسیم
شهریور ۲۴, ۱۳۹۷
تعمیر پکیج دیواری
عملکرد پکیج ( زمستانی و تابستانی)
شهریور ۳۱, ۱۳۹۷
تعمیر پکیج دیواری

اطلاعات کامل راجع به اینکه پکیج چیست ؟

پکیج چیست ؟ خیلی ساده، پکیج دستگاهی است که کار یک موتورخانه کوچک را انجام می دهد. حال برای این که دقیقا متوجه بشیم کار پکیج چیست ، توضیحاتی در زیر می دهیم.

آب گرم به دو منظور مورد استفاده قرار می گیرد. اول برای مصارف بهداشتی و تغذیه و دوم تأمین گرمای مورد نیاز برای رساندن دمای محیط به دمای مطلوب.

برای تنظیم دمانی فضای مدنظر ما می توان از انواع رادیاتورها، کویل آب گرم در مسیر داکت اسپیلت، گرمایش از کف زنت و … استفاده کرد.

مگه میشه پکیج این همه کار انجام بده؟ بله می شود.

انواع پکیج

بهتر است برای آشنایی با پکیج ها، بررسی بیشتری انجام دهیم. اولین مطلب این که چند مدل پکیج داریم؟

الف) چگالی

ب) معمولی

که نوع معمولی خود به دو دسته زمینی و دیواری تقسیم می شود و نوع دیواری دو نوع فن دار و دودکش دار را شامل می شود.

در استاندارد جهانی، فقط دستگاه فن دار پذیرفته می شود که در محیط های مسکونی و اداری، قابل استفاده است.

جالبه بدونید که در پکیج با یک کلید ولومی ساده، می توان دمای آب مصرفی را ۳۵ تا ۶۵ درجه سانتیگراد تنظیم کرد و همچنین با یک کلید ولومی ساده دیگر می توان دمای سیستم های پخش گرما (رادیاتور و … ) را بین ۳۵ تا ۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کرد و حتی پکیج این قابلیت را دارد که وقتی به سیستمی مانند رادیاتور نصب شد، برای تنظیم دقیق دما، یک ترموستات در محیط قرار دهیم، که کارکرد پکیج ما با دمای محیط تنظیم شود.

پکیج دیواری

پکیج دیواری دستگاهی است که جایگزین موتور خانه مرکزی شوفاژ گردیده و آب گرم مورد نیاز جهت تامین گرمایش محیط، به وسیله رادیاتورها و آب گرم بهداشتی جهت مصارف روزمره از قبیل شستشو، استحمام و غیره را فراهم می نماید.

گرمایش مطبوع محل سکونت و آب گرم بهداشتی، همواره از نیازهای اولیه بشر بوده و می باشد.

شاید هنوز هم استفاده از کرسی های ذغالی و بخاری های نفتی را در بعضی از نقاط کشور عزیزمان شاهد باشیم، ولی حقیقت این است که با توجه به فراوانی گاز طبیعی و برقراری امکان دسترسی به این موهبت الهی، تکنولوژی را بر آن داشته است که راهکارهای جدیدی را برای بشر مهیا سازد.

در حال حاضر، پکیج دیواری متداول ترین وسیله ایجاد گرمایش شوفاژ در سراسر دنیا است.

عدم اشغال فضای مفید، ایمنی بسیار بالا، استقلال کامل هر واحد مسکونی و رضایت کامل و کافی از عملکرد پکیج دیواری، تقریبا جایی برای تردید در استفاده از این سیستم در منازل و واحدهای تجاری باقی نمی گذارد.

راندمان بالا و مصرف بهینه سوخت گاز، از دیگر عواملی هستند که دستگاههای اجرایی را نیز تشویق به توسعه استفاده از پکیج دیواری می نماید.

پکیج فن دار

پکیج دیواری، که فقط نوع فن دار آن از نظر استانداردهای معتبر دنیا تایید می گردد، علاوه بر تامین گرمایش داخل خانه یا محل تجاری، از طریق رادیاتور یا فن کوئل یا گرمایش از کف، آب گرم بهداشتی را نیز بصورت فوری در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. همچنین ترکیب این دستگاه با کولر گازی از طریق یک کویل آب گرم، می تواند علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، گرمایش مطبوع تر و ارزان تری را برای مصرف کننده مهیا سازد.

استفاده از دودکش مخصوص، کواکسیال (دو جداره) در هنگام نصب پکیج دیواری، این امکان را فراهم می نماید که علاوه بر خروج دود ناشی از کار کرد دستگاه به محیط خارج، هوای مصرفی مورد نیاز دستگاه نیز از محیط خارج تامین می گردد و در نتیجه ایمنی کاملی برای مصرف کننده فراهم می گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =